تزریق چربی صورت و جوان شدن پوست شما

آیا از افتادگی پوست و چین‌وچروک در ناحیه صورت خود شکایت دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، می‌توانید از تزریق چربی صورت استفاده کنید. با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی از تزریق چربی پوست صورت بیان کنیم.

در تزریق چربی صورت چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اساساً در تزریق چربی، بخشی از چربی بدن شما معمولاً از نواحی مثل شکم، ران، باسن و … برداشته‌شده و به قسمت‌های دیگری که نیاز به چربی دارد، انتقال داده می‌‎شود و باعث حجیم شدن آن قسمت خواهد شد.
نگران نباشید! این روش خطری در پی نخواهد داشت ضمن اینکه ماندگاری خوبی را هم برای شما به دنبال دارد. چون منبع چربی بدن شماست، هیچ واکنش آلرژیکی در شما به وجود نخواهد آمد.
مراحل تزریق چربی صورت
به‌طورکلی انجام تزریق چربی صورت در سه مرحله شکل خواهد گرفت که شامل:
1) برداشتن چربی از محل موردنظر: در این قسمت طبق مشاوره دکتر با فرد، مشخص می‌شود که از کدام ناحیه فرد باید برداشت چربی صورت بگیرد که معمولاً در ناحیه شکم، لگن، باسن و … است.
بعد از مشخص شدن، با استفاده از یک سوزن مخصوص اقدام به لیپوساکشن با دقت بالا میکنند که آسیبی به سلول‌های چربی وارد نشود.
2) جداسازی سلول‌های چربی: جداسازی چربی از مایعات و ناخالصی‌هایی که در اطراف آن است به‌وسیله یک سانتریفیوژ انجام خواهد شد و درنهایت سلول‌هایی که سالم مانده و کامل هستند، برای تزریق چربی صورت در نظر گرفته خواهند شد.
3) تزریق مجدد چربی‌ها: قبل از این مرحله، نقاط دقیقی که قرار است تزریق در آن‌ها شکل بگیرید مشخص‌شده است و پزشک با استفاده از یک سرنگ مخصوص اقدام به تزریق چربی در صورت خواهد کرد تا درنهایت به نتیجه کلی که مدنظر است برسد.

مراقب‌های لازم پس از تزریق چربی صورت :

علاوه بر رعایت دقیق دستورات پزشک خود باید مراحل زیر را به انجام برسانید تا ضمن کمترین آسیب پس از عمل، به بهبود شرایط خود کمک کنید:
1) باید از فعالیت‌های سنگین و خم شدن زیاد برای مدت چند هفته، پرهیز کنید.
2) استفاده از کمپرس آب سرد به جهت کاهش تورم در ناحیه تزریق‌شده
3) استفاده از گن‌‎های ارتجاعی در نواحی که برداشت چربی از آن‌ها انجام‌گرفته به‌منظور کنترل چاقی و ورم

پس از عمل تزریق چربی صورت

حدوداً بعد از گذشت دو هفته از انجام عمل و با فرونشستن ورم‌ها شما به شکل واضح‌تری شاهد تغییرات خواهید بود. دقت داشته باشید که پس از تزریق چربی صورت سعی کنید از رژیم‌های ثبات وزن استفاده کنید چراکه در صورت افزایش سن و افزایش چربی‌ها، اثرات طولانی‌مدت آن دیگر همراه شما نخواهد بود.

3 مزیت و 1 عیب در انجام تزریق چربی صورت

1) همان‌طور که در بالا گفته شد، این روش هیچ‌گونه واکنش آلرژیک را در بدن شما ایجاد نخواهد کرد.
2) استفاده از این روش، می‌تواند به‌صورت درمان طولانی‌مدت مورداستفاده قرار بگیرید، البته با مراقبت‌هایی که پس از تزریق چربی صورت توسط شما انجام خواهد شد.
3) دوره ریکاوری کوتاه‌مدتی دارد، لذا بیماران به‌راحتی خواهند توانست که به کار و زندگی خود برسند.
4) نکته‌ی مهم این است که ممکن است بعد از تزریق چربی صورت، در نواحی تزریق و برداشت چربی کمی کبودی و ورم را مشاهده کنیم که تنها عارضه این نوع عمل است.
ضمناً از عفونت‌های بعد از تزریق چربی صورت ترسی نداشته باشید چراکه معمولاً پس از تزریق چربی صورت، به شما داروی آنتی‌بیوتیک داده خواهد شد که با خیال راحت می‌توانید مصرف کنید.

 

نتیجه‌گیری
اگر می‌خواهید در ناحیه صورت خود احساس جوانی کنید و از چین‌وچروک‌های پوستی این نواحی رها شوید، پیشنهاد ما به شما تزریق چربی صورت است.
عملی که خطری برای شما نداشته و پس از یک دوره دوهفته‌ای خواهید توانست اثرات آن را کاملاً بر روی صورت خود مشاهده کنید.